Σήμερα οι μαθητές της Α’ τάξης του Σχολείου, είχαν προγραμματίσει μαζί με τη δασκάλα τους, εκπαιδευτικό περίπατο στην παραλία του Πέρα Γιαλού ο οποίος συνδυάστηκε με παιχνίδια, ανάγνωση βιβλίου και πικ-νικ με υγιεινά σνακς . Το τέλος του προγράμματος με θέμα τη Διατροφή, είχε λάβει τέλος κι η συμμετοχή των μαθητών σε αυτό είχε θετική έκβαση. Έτσι, ο κύκλος του προγράμματος, έληξε με ένα πικ-νικ επιβράβευσης προς τα παιδιά. Αξίζει να σημειωθεί ότι όχι μόνο οι μαθητές, αλλά καί  οι γονείς τους, συνεργάστηκαν και συνέβαλαν στην ολοκλήρωσή του. Τέλος, οι μαθητές, πάντα υπό την επίβλεψη της υπεύθυνης εκπαιδευτικού , συνέλεξαν  σκουπίδια από την παραλία και διέθεσαν υπολείμματα από τις τροφές τους ,(ψωμί, κουλουράκια) στους γλάρους και τα ψάρια.

Πικ-νικ στον Πέρα Γιαλό
Ετικέτες: